
Vandaag kwam zo’n stortbui langs het huis die je maar eens per jaar of twee jaar krijgt. De vorige keer waren de dakgoten lek of afwezig en het water stroomde binnen. ‘s-Nachts snel in mijn onderbroek de stromende regen in en redden wat er te redden viel, zandzakken voor de deur en gaten graven. Dit keer was ik beter voorbereid. De “architectuur” goed aangepakt door nieuwe dakgoten te laten plaatsen, met afvoerbuizen richting de sloot. Dat ik nu helaas weer in de onderbroek naar buiten moest, kwam door achterstallig vegen van de dakgoten, maar dat was snel opgelost dit keer met wat bladeren verwijderen.
Zo is het ook met software. Zorg je voor een goed onderhoudbaar fundament in de vorm van een gedegen architectuur en goed onderhoudbare requirements, code en testscripts, of ga je wachten totdat de bugs je om de oren vliegen? En dat gebeurt natuurlijk vooral op die momenten dat het absoluut niet uitkomt. Gebruik je een gedegen ontwikkelstraat zoals Endeavour die stabiele code oplevert, of vind je het juist wel spannend wat er met je software gebeurt op momenten dat het er op aan komt?
Succes is een keuze, zoals een collega altijd zegt. ‘s-Nachts lekker slapen of naar buiten gaan in je onderbroek ook. Vergeet natuurlijk niet alsnog de dakgoten schoon te houden.